Geri Git

Mesafeli Satış Sözleşmesi

2 Kemer Çiftliği

1- TARAFLAR

SATICI:

Ünvanı : 2 Kemer Çiftliği
Adresi : Mithatpaşa Mahallesi, Kumsu Sokak, Kemerburgaz / Eyüp 34075 İstanbul
Telefon : 0 (541) 214 6247
Fax :
E-mail: info@2kemer.com

ALICI:

Adı / Soyadı / Ünvanı :
Adresi:
Telefon:
E-mail:
T.C. No:

2- SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.2kemer.com isimli internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı işbu Sözleşmede nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

3- ÖN BİLGİLER

a) Sözleşme konusu malın temel özellikleri:

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satış Bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.

Tarih :

Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ödeme şekli:

Teslimat adresi:

Kargo ücreti: Firmamızın anlaşmalı çalıştığı kargo ile 100 TL’lik siparişin altında sipariş alanında belirtilen kargo gönderim ücreti tahsil edilmektedir. 100 TL üzeri siparişlerde ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

4- CAYMA HAKKI

Tüketici, bu sitedeki doğal gıda maddelerinin siparişini verdikten sonra kargo esnasındayken veya teslim edilememe durumlarında iade talebinde bulunamaz. İade işlemleri sadece kargo barkodu oluşmadan önceki süreci kapsamaktadır.

5- CAYMA HAKKININ KULLANIMINA VE ÜRÜNÜN İADESİNE İLİŞKİN HÜKÜMLER

5.1. Orijinal ambalajı bozulmuş ürünler için iade işlemi yapılamaz.

5.2. Orijinal ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, kullanılmış, bozulmuş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan, tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

5.3. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte sizdeki tüm kopyaları ile faturanın aslı ve iade takip numaranızı göndermeniz ve iade formunu doldurmanız gerekmektedir. Müşteri, ürünü göndermeden önce,İade Formu’nu doldurarak İade Başvurusu’nda bulunmalı ve başvurusu onaylanmadan ürünü göndermemelidir. Bu şekilde gönderilen ürünler, firmamızca kabul edilmeyip, geri iade edilecektir. İade talebinize istinaden firmamız, iade talebinizin tarafımıza ulaştığına ilişkin size bir teyit bilgisi gönderecektir.

5.4. İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ücretsiz gönderiden faydalanabilmek için, paketinizi anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Satıcı’nın yukarıda belirtilen adresine ulaştırmalısınız. Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.

5.5.Kozmetik ürünlerinin iadesi, ürünlerin iade şartlarına uygun olarak alıcı tarafından muhafazası halinde mümkündür.

5.6. Gelen ürün öncelikle 2 Kemer Çiftliği tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, yasal süre olan 14 iş günü içerisinde ürün ücreti banka kartı ya da kredi kartınıza iade edilir. Bu süre cayma bildiriminin 2 Kemer Çiftliği ‘e ulaşması ile başlar. İadenin hesabınıza yansıma süresi bankanızın inisiyatifindedir.

5.7. Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

5.8. Sadece www.2kemer.com üzerinden alınan ürünlerin kargo kaydından önce iadelerinin gerçekleştirilebildiği ve değişimlerinin yapılabildiği unutulmamalıdır.

6- DİĞER HÜKÜMLER

6.1.Şikayet ve itiraz konusunda başvurular Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca her yıl aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin / Alıcı’nın malı satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici hakem heyetine veya yetkili tüketici mahkemesine yapılabilecektir.

6.2.Tarafların, bu sözleşmenin imzalandığı sırada belirttikleri adreslerin değişmesi halinde yeni tebligat adreslerini adres değişikliğine ilişkin olduğunu açıkça bildirir iadeli taahhütlü mektup ile yazılı olarak derhal bildirme yükümlülüğü vardır. Aksi takdirde, eski adrese yapılmış tebligatların yasal mevzuat uyarınca geçerli olduğu kabul edilmiş sayılacaktır.

6.3. SATICI tarafından yapılan işbu sözleşmeye konu ürünün satışı, nihai tüketiciye yöneliktir. Satıcı; ALICI’ nın ürünü yeniden satış amacı ile satın aldığından şüphe duyar ya da işbu hususa ilişkin emareler tespit ederse, bu durumunda sözleşmeyi tek taraflı olarak ve haklı sebeple feshedebilir.

6.4. İşbu sözleşmeye ilişkin damga vergisi SATICI tarafından ödenecektir

6.5. İşbu sözleşmede verilen bilgiler, kullanılan uzaktan iletişim araçlarına uygun olarak ve iyi niyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayırtım gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri koruyacak şekilde ticari amaçlarla verilmektedir.

7- ALICI’NIN BEYANI

ALICI, sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm bilgiler de dahil olmak üzere işbu Sözleşme’nin 3. maddesinde yer alan Ön Bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

8- YETKİ ŞARTI

İşbu Sözleşme’den doğacak ihtilaflarda bulunduğunuz ilin adliyesi ve İcra Müdürlükleri ile Alıcı’nın malı satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki tüketici hakem heyeti veya tüketici mahkemeleri yetkilidir.

9- İMZA YERİ VE TARİHİ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi işlemin başlatıldığı tarih ve saatinde elektronik ortamda akdedilmiş olup bir nüshası elektronik formatta ALICI’nın işbu sözleşmenin 1. maddesinde belirtilen e-mail adresine gönderilmiştir.

İade onaylandığında, yasal süre olan 14 gün içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre cayma bildiriminin 2 Kemer Çiftliği ‘e ulaşmasıyla başlar ve iadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Bu nedenle bedel iadesinin süresinde yapılmasına rağmen bankadan kaynaklı gecikmelerden 2 Kemer Çiftliği sorumlu değildir.

Havale ile yapılan ödemelerde, iade onayı almak istediğinize dair gönderdiğiniz e-mail’de ürün bedelinin iade yapılacağı banka bilgilerini mutlaka belirtiniz.

SATICI

ALICI

TIKLA ARA